Bezpečnostní zásady při zapalování a hoření svíček - NaMora

Dopřejte si relaxaci v bezpečí

Užívejte si kouzelného světla svíčky a dopřejte si chvíle klidu a harmonie s opatrností a respektem k jejímu plameni.

V hektickém a uspěchaném světě, ve kterém žijeme, je důležité najít si čas na odpočinek a obnovu energie. Jedním z příjemných způsobů, jak vytvořit uklidňující a pohodovou atmosféru je relaxace při svíčkách. Je ale důležité si uvědomit, že při jejich používání je také nezbytné dodržovat určité zásady, aby se minimalizovala různá rizika, jako je například poškození nábytku, popálení, nebezpečí požáru a jiné nežádoucí události. 

Správný výběr svíčky

Vyhýbejte se svíčkám vyrobeným z parafínu, který může uvolňovat toxické látky, a může tak negativně ovlivnit kvalitu vzduchu.

Dodržování zásad

Dodržujte bezpečnostní zásady při používání svíček a přistupujte k plameni vždy s patřičným respektem a opatrností.

Proč používat přírodní vosky

Svíčky vyrobené z přírodních vosků jsou ekologičtější než svíčky s parafínem, který je ropným produktem. Chováme se tedy šetrněji k životnímu prostředí i našemu zdraví.

Přírodní vosky mají tendenci hořet čistěji a rovnoměrněji než parafínové vosky, které mohou při hoření uvolňovat toxické látky. To znamená, že se minimalizuje vznik sazí, kouře a nečistot při hoření svíčky. Můžete si být jistí, že ve vašem domově se šíří čistší vzduch a méně zplodin z hořících svíček.

Na co dávat pozor při používání svíček​

Prodej přírodních svíček a doplňků | FORGEM s.r.o.

Zkrácení knotu​

Před každým zapálením svíčky zkraťte knot na 0,5 - 1 cm. Zamezíte tím nadměrně vysokému plameni a kouři při počátku hoření. Můžete k tomu použít speciální nůžky na knot. 

Umístěte svíčku na nehořlavý povrch

Umístění svíčky​

Zapálenou svíčku postavte vždy na nehořlavý povrch, ideálně použijte nehořlavou podložku pod svíčku. Nebude Vám tak hrozit propálení povrchu nábytku.

Prodej přírodních svíček a doplňků | FORGEM s.r.o.

Okolí svíčky​

Nikdy nenechávejte zapálenou svíčku v blízkosti hořlavých předmětů jako jsou třeba záclovy. Při průvanu nebo při převrhnutí svíčky by mohlo dojít k jejich zažehnutí.

Prodej přírodních svíček a doplňků | FORGEM s.r.o.

Děti a zvířata​

K hořící svíčce nikdy nepouštějte děti ani domácí mazlíčky. Jejich nápady jsou někdy překvapivé a případná realizace by mohla mít nedozírné následky.

Postavte svíčku rovně na hladký a nehořlavý povrch

Stabilita svíčky​

Zapálenou svíčku umístěte vždycky na rovný a nehořlavý povrch. Nejen že tím snížíte riziko převrhnutí svíčky, ale umožníte i rovnoměrné prohořívání vosku.

Nikdy nenechávejte hořet svíčku bez dozoru

Dozor svíčky​

Hořící svíčku nenechávejte bez dozoru. Je to přeci jen otevřený oheň ve Vašem interiéru a nikdy nevíme, co všechno se může přihodit. Při odchodu vždy uhaste plamen.

Nenechávejte svíčku hořet v průvanu

Pozor na průvan​

Neumisťujte hořící svíčku do průvanu. Jednak může vlivem proudícího vzduchu nerovnoměrně prohořívat, a také hrozí její převrhnutí nebo vystříknutí vosku.

Dbejte na to, aby se do tekutého vosku nedostalo cizí těleso

Cizí těleso ve vosku​

Dávejte pozor, aby Vám do vosku nespadl nějaký cizí předmět, jako je například úlomek sirky během zapalování. Pokud se tak stane, snažte se jej vždy vylovit.

Nepohybujte svíčkou během hoření

Nepohybujte svíčkou​

Když už svíčka hoří, nikdy ji nepřemísťujte. Mohla by Vám upadnout nebo by se při jejím naklonění mohl vylít horký vosk na podlahu, nábytek, nebo na člena domácnosti.

Nákupní košík
Přejít nahoru